Canyoning ve Španělsku
Španělsko je prý rájem canyoningu a tak jsme se tam ve skupině 8 přátel vypravili. Musím říci, že nás to vůbec nezklamalo a pokud máte čas a chuť, tak vřele doporučuji. naše necelá skupina - Hanka bohužel chybí

Základní informace
Oblast, kterou jsme v srpnu roku 2003 navštívili, se nazývá Sierra de Guara (oblast Huesca), a leří v podhůří Pyrenejí. Naším domovem byla na 14 dní vesnička Rodellar, která je centrem canyoningu a lezení v této oblasti.
  • cesta - my jeli dodávkou a vlastní Rodeller si najdeš na mapě. Přes Francii využijte dálnice, jinak se z cesty ukoušeš nudou.
  • ubytování - v okolí je několik kempů, my jsme si vybrali kemp El Puente a neprohloupili jsme. Končí u něj několik kaňonů, v případě odpočinkového dne se na březích říčky dá krásně lenošit a v místní hospodě slušně vaří (doporučujeme okusit paellu - objednat 24 hodin předem - a k tomu sangriji). Sprchy a WC jsou samozřejmostí.
  • průvodce - v Rodelleru je krámek s vybavením pro canyoning, zároveň tam prodávají kaňonářské průvodce a mapy pro tuto oblast. Stojí nějakou kačku, ale bez informací to není ono. Krámek najdeš bez problémů, protože ves má asi 50 čísel. Toto je asi 50 m od kempu El Puente
  • bezpečnost - kaňony, které jsme šli jsou bezpečně odjištěny (v této oblasti je canyoning velkým obchodem). Vzhledem k frekvenci turistů se někdy tvoří v kaňonech fronty, ale zase vidíš, co a jak se chodí a skáče, a proto se nemusíš zdržovat s průzkumem.
  • další aktivity - jsi v podhůří, takže samozřejmě treky po horách. Kolo se dá taky, ale je poněkud kopcovité a musíš po silničkách (moc jich není), protože terén je opravdu příkrý. Rodeller je super oblast pro lezení, je tam cca 200 cest v obtížnosti 4 až 8b, vše jištěno jako sportovní cesty (potřebuješ jen lano a presa). Lezecký průvodce je k dostání ve výše uvedeném krámku. Cesty jsou rozsety v údolí podél říčky a můžeš se stěhovat za stínem jak potřebuješ.


  • Pár fotek z kaňonů ve Španělsku