Canyoning na Korsice
V červenci 2007 jsme se vydali objevovat kaňony na francouzský ostrov Korsika. Údajně jsou zde stejně krásné jako ve Španělsku. Na ostrově je jich asi 80, skok pro
 potěšení ne všechny jsou však dobré a ne všechny mají v létě vodu. O tom jsme se bohužel přesvědčili, jiné však opravdu stojí za to a jsou téměř dokonalé.

Základní informace
Během dvou týdnů jsme projeli zhruba tři čtvrtiny ostrova, kaňony jsou rozesety téměř po celém ostrově a trochu záleží na štestí, na jaké člověk narazí.
  • cesta - jeli jsme přes Itálii do Livorna, a poté trajektem do korsické Bastie. Trajekt jsme měli objednán, ale lze ho zakoupit přímo na místě.
  • ubytování - všude je poměrně dost kempů a není problém se ubytovat. Spaní na divoko prý místní nemají moc rádi a my jsme tak spali asi jen dvakrát. Navštívili jsme tři oblasti: 1. město Corte (údolí Restonica) - zde je několik srovnatelných kempů v nejbližším okolí města, 2. oblast u sedla Col de Bavella - zde jsou dva kempy u silnice mezi sedlem a městem Solenzara, účastníci zájezdu 3. oblast nad městem Ajaccio - zde jsou také dva kempy u silnice směrem na městečko Boccognano (sedlo Col de Vizzavona). Mluvím o kempech ve vnitrozemí, na pobřeží je jich daleko více.
  • průvodce - na ostrově jsme ho neviděli, ale naštěstí jsem ho objednal přes Palác knih Luxor. Měli jsme tištěného průvodce "Corce canyons" od Francka Jourdana. Celkem podrobný, bohužel ve francouštině a nástupy byly pouze popisovány, takže trochu problém. Pokud narazíš na slušného místního průvodce, tak je dobré ho vyzpovídat. Kontakt na jednoho z nich - Catellani Claude ( medimonti@wanados.fr). Ale pozor, jeden z těch neslušných nás po dotazu na nástup poslal do jiného údolí.
  • bezpečnost a další aktivity - kaňony jsou opět velmi dobře zajištěny, frekvence turistů je proměnlivá dle toho, kam místní průvodci vodí turisty. Další aktivity - lezení, kolo, moře, turistika ...........

    Pár fotek z Korsiky