Canyoning ve Francii
V srpnu roku 2004 nás na kaňony nalákala sladká Francie, kontkrétně přímořské Alpy, oblast Des Alpes Maritimes. Jedná se podhůří Alp nad Monacem. Je to poměrně rozsáhlá oblast a tak jsme samozřejmě poznali jen něco, ale opět to stálo za to. nádherná klouzačka plná vody

Základní informace
Oblast, kterou jsme v srpnu roku 2004 navštívili, se nachází cca 50 km od pobřeží Středozemního moře v horách nad Monte Carlem. Vzhledem k rozhlehlosti oblasti jsme kempovali na dvou místech, a to u městečka Sospel (první týden) a poté v kempu u města Entrevaux (druhý týden).
 • cesta - my jeli přes Itálii, podél pobřeží až k Monacu a poté přímo do hor do Sospelu.
 • ubytování - první týden spali jsme v kempu cca 5 km nad Sospelem směrem na Moulinet. Ubytování super (v místě bazén), na objednávku ráno bagety atd. Jen pro informaci: přímo v Sospelu je také kemp a další je mezi "naším" kempen a Sospelem.
  Druhý týden jsme spali v kempu u kouzelného historického městečka Entrevaux, který leží cca 5 km za městečkem.
 • průvodce - my ho sehnali v sospelském info centru. To je umístěno přímo v centru ve věži u mostu. Průvodce je zdarma, je výborně udělán a informace o kaňonech jsou dostatečné.
 • bezpečnost a další aktivity - kaňony jsou opět velmi dobře zajištěny, frekvence turistů není velká. Další aktivity - je to podhůří Alp ........ pěkný bezpečný skok

 • Popis některých kaňonů
  připravuje se


  Pár fotek z kaňonů ve Francii